Odpowiedź:
znak "÷" oznacza podzielić
pani a: sprzedała 30 baloników, a zarobiła 210 zł.
Obl. 210 zł÷30=7 zł
Baloniki u pani a kosztowały 7 zł.
pani b: sprzedała 40 baloników, a zarobiła 300 zł.
Obl. 300 zł÷40=7,5 zł
Baloniki u pani b kosztowały 7,50 zł
( "7,50" jest dlatego, ( dlatego dodałam to zero ) że to nie zmienia wyniku ( on cały czas jest ten sam ), a ceny podaję się w 10, 20, 30, 40, 50, 99 itd. )
pani c: sprzedała 35 baloników, a zarobiła 210 zł.
Obl. 210 zł÷35=6 zł
Baloniki u pani c kosztowały 6 zł.
U której pani baloniki były najtańsze?
6 zł<7,50 zł
6 zł<7 zł
( nie musisz tego pisać, ale napisałam, żeby wszystko było jasne. )
Baloniki u pani c były najtańsze-kosztowały 6 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Liczę na naj, chyba że coś źle zrobiłam.