Byłabym ogromnie wdzięczna :)​



Byłabym Ogromnie Wdzięczna class=

Odpowiedź :

Sami63

Odpowiedź:

znak "÷" oznacza podzielić

pani a: sprzedała 30 baloników, a zarobiła 210 zł.

Obl. 210 zł÷30=7 zł

Baloniki u pani a kosztowały 7 zł.

pani b: sprzedała 40 baloników, a zarobiła 300 zł.

Obl. 300 zł÷40=7,5 zł

Baloniki u pani b kosztowały 7,50 zł

( "7,50" jest dlatego, ( dlatego dodałam to zero ) że to nie zmienia wyniku ( on cały czas jest ten sam ), a ceny podaję się w 10, 20, 30, 40, 50, 99 itd. )

pani c: sprzedała 35 baloników, a zarobiła 210 zł.

Obl. 210 zł÷35=6 zł

Baloniki u pani c kosztowały 6 zł.

U której pani baloniki były najtańsze?

6 zł<7,50 zł

6 zł<7 zł

( nie musisz tego pisać, ale napisałam, żeby wszystko było jasne. )

Baloniki u pani c były najtańsze-kosztowały 6 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Liczę na naj, chyba że coś źle zrobiłam.