Zadanie 5
Kilogram jabłek kosztuje 3,40zł ile zapłacisz za 40dag jabłek ( ułóż odpowiednią proporcję) Oblicz nie używając kalkulatora , zapisz wszystkie obliczenia.
Zadanie 6
Za 40 dag sera Marta zapłaciła 9,60 zł, Ile kosztuje kg sera (proporcja, obliczenia bez kalkulatora)
Zadanie 7
Mapę sporządzono w skali 1:50000000. 5 cm na tej mapie ile to km w rzeczywistości ( proporcja)
Zadanie 8
W Biedronce pracuje o 6 mężczyzn więcej niż kobiet. Na każde 4 kobiety przypada 5 mężczyzn. Ilu pracowników liczy Biedronka? ( proporcja)