Pls potrzebuje na teraz plssss proszę o wyjaśnienie i nie używanie wyrażeń algebraicznych, tzw. x
Franek kupił jabłka na kiermaszu bo zauważył że w sklepie są one o 15% droższe. Gdyby kupił je w sklepie zapłaciłby 46 zł. Ile złotych zapłaci Franek za zeszyty z kiermaszu?