Mama Weroniki wysłała ją do sklepu po cu kierki. Dziewczynka kupiła dwa rodzaje: 1,5 kg owocowych i 2 kg czekoladowych. Z domu za pomniała zabrać torby na zakupy, a więc pa ni ekspedientka doliczyła 50 gr za ich zapako wanie. Za całość dziewczynka zapłaciła 47,5 zł. Ile kosztował kilogram cukierków czekolado wych, jeśli były droższe od owocowych o 2 zł 50 gr za kilogram?​



Odpowiedź :

Odpowiedź:1kg cukierków czekoladowych kosztowało 14,50 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Wszystko kosztowało 47,50 zł

50 gr za opakowanie

2,50 zł więcej za 1 kg cukierków czekoladowych

47,50- 0,50 (opakowanie) = 47 zł

47- 5 zł ( 2*2,50 zł - droższe cukierki ) =42 zł

42 zł : 3.5 tyle kg kupiła = 12 zł

12 zł +2,50 = 14,50 zł kosztuje 1 kg cukierkow osobowych