W worku jest 100 zł. W klasie IIb jest 20 uczniów.
100 zł : 20 = 5 zł
Na jednego ucznia przypada 5 zł.
Co rodzice mogą im kupić za tą kwotę?
Słodycze, kolorowankę, długopis czy zestaw słodkich gumek do mazania