Odpowiedź :
Odpowiedź:
2/5 = 0.4kg
2,4kg=12zł
1kg = x
mnozymy na krzyz
czyli
2,4x= 12 / /2.4
dzielimy przez to co jest przy iksie
czyli
x = 5 zł
1 kg bananow kosztowal 5 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
ukladasz proporcje
Odpowiedź:
2 pięcdziesiat
Szczegółowe wyjaśnienie:
musisz dwanascie zamienic na 12/1 pomnozyc razy 5/12 i wyciagnac calosci.