Odpowiedź :
Odpowiedź:
Na początku musisz zastanowić się, co jest Twoim marzeniem. Może być to posiadanie psa, odwiedzenie jakiegoś wymarzonego miejsca albo na przykład lot na lotni.
Na początku możesz napisać o tym marzeniu:
- od zawsze marzyłam…
- moim największym pragnieniem było…
- zawsze pragnęłam…
Następnie zarysuj sytuację, która sprawiła, że Twoje marzenie mogło się spełnić, może to być znalezienie zabłąkanego pieska, którego chcesz zatrzymać ( tu może być dialog z rodzicami o tym, że chcesz go przygarnąć), niespodziewana propozycja wyjazdu, czy też wyjazd do wujka, który jest pasjonatem lotnictwa (rozmowa o Twojej pasji i zapytanie, czy mógłby Ci umożliwić spełnienie pragnień).
- tego dnia moje marzenie miało się spełnić
- nie spodziewałam się…
- nie przypuszczałam, że marzenie to kiedyś się spełni, jednak…
- to było jak sen… albo bajka
Jeżeli o marzeniach napiszesz w czasie przeszłym, przy realizacji zastosuj czas teraźniejszy. Zastosowanie tego czasu sprawi, że czytelnik poczuje, jakby razem z Tobą przeżywał radość z realizacji marzeń.
W dialogu pokaż emocje:
- z entuzjazmem w głosie wykrzyknęłam
- wesoło przytaknęłam
- z nadzieją w głosie zapytałam
Wprowadź problemy, aby udramatyzować opowieść. Na przykład rodzice nie bardzo chcą zgodzić się na przygarnięcie znajdki, Ty obiecujesz zajmować się nim, wujek niechętnie patrzy na Twój samodzielny lot – Ty go przekonujesz, ćwiczysz, wprawiasz się przed decydującą próbą.
W zakończeniu podkreśl, że to było Twoje największe marzenie, że dało Ci radość i spełnienie, że na długo zapamiętasz ten dzień.