Odpowiedź :
Plemię to grupa spokrewnionych rodów, wywodzących się od wspólnego przodka, zamieszkujących jeden obszar i połączonych wspólnymi związkami społecznymi oraz ekonomicznymi. Plemię ma świadomość bliskiego pokrewieństwa, posługuje się tym samym językiem i jest połączone wyznawaniem tego samego kultu religijnego.
Legenda to opowieść albo zbiór opowieści o postaci czy postaciach historycznych. Zazwyczaj przekazywana w formie ustnej na długo przed utrwaleniem na piśmie. Legendy opowiadają o mędrcach, świętych, władcach, politykach, wojownikach lub innych popularnych bohaterach.
Dynastia to szereg władców z jednego rodu, lub sam ród, z którego oni pochodzą. Termin stosuje się, gdy przynajmniej dwie osoby pochodzące z tej samej rodziny panują bezpośrednio po sobie lub z niewielkimi przerwami.
Dynastia Piastów to pierwsza historyczna polska dynastia panująca. Za jej protoplastę uchodzi legendarny Piast, syn Chościska, rataj spod Gniezna. Według legendy syn Piasta – Siemowit został pierwszym księciem Polan. Kolejnymi byli Lestek i Siemomysł.
Polanie to nazwa domniemanego plemienia zachodniosłowiańskiego zamieszkującego Pojezierze Wielkopolskie, które miało doprowadzić do powstania pierwszego państwa na ziemiach dzisiejszej Polski.
Poganie to deprecjonujące określenie używane przez chrześcijan wobec wyznawców religii niechrześcijańskich, głównie niemonoteistycznych, politeistycznych i animalistycznych
Kurhan to rodzaj mogiły, w kształcie kopca o kształcie stożkowatym lub zbliżonym do półkulistego, z elementami drewnianymi, drewniano-kamiennymi lub kamiennymi, w którym znajduje się komora grobowa z pochówkiem szkieletowym lub ciałopalnym.
Palatium to nazwa używana dla określenia starożytnego lub średniowiecznego głównego budynku zamku, pałacu cesarza, króla lub biskupa. W budynku znajdowały się: sala reprezentacyjna, komnaty władcy i na ogół kaplica zamkowa.
Bolesław I Chrobry to władca Polski z dynastii Piastów w latach 992–1025, książę Polski od 992 i pierwszy koronowany król Polski, w latach 1003–1004 także książę Czech jako Bolesław IV. Był synem Mieszka I, księcia Polski i Dobrawy, czeskiej księżniczki.
Wojowie to polski rycerz, wojownik z czasów średniowiecza, osoba walcząca
Diadem to ozdobna opaska z drogiej tkaniny lub obręcz ze szlachetnego metalu, na ogół dodatkowo wysadzana szlachetnymi kamieniami. Noszona na głowie jako oznaka władzy królewskiej lub kapłańskiej.
Zakon krzyżacki to niemiecki zakon rycerski założony w 1190 roku w Ziemi Świętej. Potoczna nazwa Krzyżacy pochodzi od czarnych krzyży, które zakonnicy ci nosili na piersiach.
Rajca to w dawnej Polsce członek rady miejskiej, początkowo wybierany na 1 rok, później w wielu miastach mianowany dożywotnio spośród patrycjatu miasta przez starostę i wojewodę; od XVII w.
Mam nadzieje że pomogłam :)