Rozwiązane

oblicz siłe wyporu działającą na sześcian o krawedzi 3 cm zanużony w wodzie i w nafcie



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane: 2=3cm=0,03m

8=100kg/m3

9=10m/s2

v=a3

Fw=89xV=1000kg/m x 10m/s2 x (0,03)3m

Fw=0,27kg x m/s2=0,27N

Fw=0,27 kg x m/s2=0,27N

Fw=2

Wyjaśnienie:

odpowiedz wzięłam od innego użytkownika brainly.

mam nadzieję że pomogłam. i że oto chodziło