za 1 i 1/2 kg tortu zapłacono 90zł. Ile trzeba zapłacić za 2 kg takiego tortu?



Odpowiedź :

Za 2kg takiego tortu trzeba zapłacić 120zł

Zobacz obrazek Owoewooeo

Odpowiedź:

90 zł : 1 i 1/2 = 90 * 2/3 = 180/3 = 60 zł

2 * 60 zł = 120 zł

Za 2 kg tortu trzeba zapłacić 120 zł