Aleksanderwozniacki2 Aleksanderwozniacki2 07-02-2022 Matematyka Rozwiązane Magda kupiła 2 kg jabłek po x zł za kilogram i 30 dag borówek po y zł za kilogram. Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego kwotę, jaką zapłaciła za owoce.