Odpowiedź:
a) 3150
b) 2800, 1040
Szczegółowe wyjaśnienie:
a) 1800 zł * 75%= 1800*3/4= 1350zł
pytanie jest Ile dostawałaby emerytury, gdyby jej pensję podwyższyć o 75%? a więc to nie wystarczy; trzeba te dwie kwoty do siebie dodać otrzymując 3150 zł.
b) 1600zł*3/4= 1200 zł
1600 zł+ 1200zł= 2800zł
1600* 0,35= 560
1600- 560= 1040 zł
100%= 1
75%= 3/4
50%= 1/2
25%= 1/4
Liczę na naj! i pozdrawiam