Odpowiedź :
Relatywizm oceny dojrzałości danej osoby polega na tym,
że nie wszyscy pozostają dziećmi tak samo długo. Różne życiowe wydarzenia takie jak na przykład udział w konflikcie zbrojnym, w wypadku Fredro, dzieci Warszawy czy obrońców Lwowa mogą uczynić niepełnoletnich dojrzałymi dużo wcześniej.
Ciężko jest porównywać do siebie dzieci, które spędziły dzieciństwo w bezpiecznym domu i kochającym je otoczeniu, z dziećmi, które w tym samym wieku walczyć musiały na froncie i same decydować o swoim losie.
Zdanie ,Ale najbardziej istotne wydarzenie pierwszego aktu, samobójstwo - inspirowane częściowo przez lekturę, wiąże się jednak z typowym problemem młodzieńczym - nieszczęśliwą miłością" w kontekście poprzednich akapitów pełni funkcję wprowadzenia kontrargumentu i powrotu do tematu miłosnych problemów.
We wcześniejszych akapitach dowiadujemy się, że wiek jest kwestią relatywną jednak w wypadku Kordiana to właśnie typowa przypadłość wieku młodzieńczego pociąga go do samobójstwa.
Dodatkową funkcją tego zdania jest właśnie powrót do tematu problemów miłosnych w młodym wieku, który został porzucony w momencie opisu doświadczeń innych bohaterów.
Więcej na temat losów Kordiana przeczytasz tutaj:
https://brainly.pl/zadanie/3222283