Odpowiedź :
Pierwsza fotografia może symbolizować miłość jednostronną, prawdziwą ze strony młodzieńca, a nieszczerą ze strony dziewczyny, którą charakteryzuje zło (maczuga). Taką jest Balladyna, tytułowa bohaterka dramatu Juliusza Słowackiego. Książę Kirkor jest dla niej szansą na spełnienie marzeń o lepszym życiu dlatego obiecuje mu miłość i wierność, choć tak naprawdę zależy jej jedynie na władzy i jego majątku. Wieczorem idzie na spotkanie z kochankiem Grabcem, gdy w izbie śpi Kirkor, któremu przysięgała miłość na śmierć i życie.
Jej postawa pokazuje jak jest fałszywa i dwulicowa. Zostając panią na zamku, pragnie całkowitej władzy, więc nie waha się zabić męża (kolejna jej zbrodnia).
Druga fotografia może być symbolem miłości nieszczęśliwej, gdzie kochający się ludzie są rozłączeni, dzieli ich przepaść, nie mogą być razem. Takimi są Walter Alf i Aldona bohaterowie „Konrada Wallenroda“ Adama Mickiewicza. Ich postacie symbolizują drzewa. Przepaścią jest tu misja jaką ma do wykonania Walter w obronie ojczyzny. Pozostawia żonę, zostaje Mistrzem zakonu - Wallenrodem, przyczyniając się do jego upadku, a ona pustelnicą, która nie może zapomnieć o ukochanym. Nie mogąc być razem obydwoje wybierają śmierć.