proszę o pomoc!! szybko



Proszę O Pomoc Szybko class=

Odpowiedź :

[tex]\frac{3}{4} * 3 zl= \frac{9}{4} = 2\frac{1}{4} = 2,25zl\\2 \frac{1}{5} * 3zl = \frac{11}{5} * 3zl = \frac{33}{5} = 6,60zl[/tex]

Odpowiedź:

Kilogram jabłek kosztuje 3 zł więc

3/4*3zł=9/4=2 1/4=2,25zł

2 1/5*3zł=11/5*3zł=33/5=6,60 zł

Odp. 3/4kg jabłek kosztuje 2,25zł, a 2 1/5 kg kosztuje 6,60zł

(znak / to kreska ułamkowa jak coś )

Szczegółowe wyjaśnienie:

Myślę że jest dobrze i mam nadzieję że pomogłam ;)