proszę o pomoc!! szybko
![Proszę O Pomoc Szybko class=](https://pl-static.z-dn.net/files/d92/2219d90e5762e2c1374c0838d5da6f78.jpg)
[tex]\frac{3}{4} * 3 zl= \frac{9}{4} = 2\frac{1}{4} = 2,25zl\\2 \frac{1}{5} * 3zl = \frac{11}{5} * 3zl = \frac{33}{5} = 6,60zl[/tex]
Odpowiedź:
Kilogram jabłek kosztuje 3 zł więc
3/4*3zł=9/4=2 1/4=2,25zł
2 1/5*3zł=11/5*3zł=33/5=6,60 zł
Odp. 3/4kg jabłek kosztuje 2,25zł, a 2 1/5 kg kosztuje 6,60zł
(znak / to kreska ułamkowa jak coś )
Szczegółowe wyjaśnienie:
Myślę że jest dobrze i mam nadzieję że pomogłam ;)