Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczęście można osiągnąć, gdy rozwijamy swoje pasje, korzystamy bogactwa czy pomagamy innym. Od zawsze ludzie, którzy kierowali się dobrem innych, byli szczęśliwi. Jednak kierowanie się dobrem innych daje największą satysfakcję. Postaram się udowodnić moją tezę, podając odpowiednie argumenty i przytaczając odpowiednie przykłady.
Pierwszym argumentem, który przywołam, jest stwierdzenie, że kiedy żyjemy, nie kierując się dobrem osób otaczających nas, to będziemy nieszczęśliwi. Pięknie przedstawia nam to dramat Juliusza Słowackiego pod tytułem ,,Balladyna’’. Autor pokazał tam dwie siostry: Alinę i Balladynę. Balladyna była strasznie złą osobą i w ogóle nie baczyła na dobro innych. Balladyna z premedytacją zabiła swoją siostrę, skazała na wygnanie swoją matkę i dopuściła się wielu innych potwornych zbrodni. Później umarła w samotności przedwczesną śmiercią. ……
Drugim argumentem, który przytoczę, jest to, że okazane dobro zawsze wraca. Idealnie ukazuje nam to książka Henryka Sienkiewicza pod tytułem ,,W pustyni i w puszczy’’. Autor ukazał dwoje porwanych dzieci, które miały na imię Staś i Nel. Oboje zaś uciekli od porywaczy i musieli wrócić do rodziny. Podczas tej wędrówki chłopiec okazywał wiele dobroci Nel i opiekował się nią, czasami nawet ryzykując życie. Jak już wrócili do rodzin. Nel urosła i wzięła ślub z Stasiem jak miała 18 lat. Później żyli długo i szczęśliwie.
Jak wynika z przywołanych przeze mnie przykładów, kierowanie się dobrem innych czyni człowieka szczęśliwym. Powinniśmy zatem dążyć do dzielenia się dobrem z ludźmi.
Wyjaśnienie: