Rozwiązane

Karol kupit 6 takich samych notesów, które kosztowały razem 42 zł
lle złotych kosztował jeden notes?



Odpowiedź :

Odpowiedź:

jeden kosztował 7zl

Szczegółowe wyjaśnienie:

Tabliczka mnożenia 7×6=42 A dzielenie 42:6=7

liczę na naj

Odpowiedź:

42:6=7

odp.Jeden notes kosztuje 7 złotych.

Szczegółowe wyjaśnienie: