Rozwiązane

Za 4 jednakowe gry zapłacono 32 zł. Ile takich gier można kupić za:
- 72 zł
- 56 zł



Odpowiedź :

Odpowiedź:

mam nadzieję że dobrze odpowiedziałem

Szczegółowe wyjaśnienie:

2

1

Zb8

32zł:4=8zł

8zł:72zł=9

Odp:Za 72zł można kupić 9 gier.

8zł:54zł=6

Odp:Za 54zł można kupić 6 gier i otrzymamy 6 zł reszty.

Gra kosztuje 8zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję że pomogłam.