Odpowiedź :
Dwa argumenty potwierdzające słuszność tezy: „Wszak od sentymentalizmu emocje stały się głównymi wartościami, które skłaniały do podejmowania samodestrukcyjnych decyzji”:
- Od czasu kiedy skończył się sentymentalizm wiele osób podejmowało samobójstwo z powodów targających nimi uczuć. Przykładem są przytoczeni w pierwszym tekście młodzieniaszkowie warszawscy, którzy pod wpływem emocji jakie wywołała w nich lektura Dziadów targali się na własne życie.
- Drugi tekst potwierdza, że emocje zawarte w literaturze stały się dla czytelników pewnym sposobem definiowania siebie. Podaje liczne przykłady z literatury, które opisywały ten temat i wytyka literaturze, że poprzez poruszanie tego tematu powoduje u czytelników samodestrukcyjne decyzje i myśli o najgorszym.
Teza „Wszak od sentymentalizmu emocje stały się głównymi wartościami, które skłaniały do podejmowania samodestrukcyjnych decyzji” odnosi się do tego, że od czasów sentymentalizmu (kierunek umysłowy w Europie) emocje, które przeżywamy stały się powodem do podejmowania decyzji szkodliwych dla nas samych, takich jak samobójstwo.