Odpowiedź:
1 i 1/2 kg * 2,60 zł = 1,5 * 2,60 = 3,90 zł ----- tyle kosztowały jabłka
2 i 3/5 kg * 3,20 zł = 2,60 * 3,20 = 8,32 zł ---tyle kosztowały gruszki
3,90 zł + 8,32 zł = 12,22 zł ------ tyle płacił za wszystko
50 zł - 12,22 zł = 37,78 zł ------ tyle otrzymał reszty z 50 zł