Fels13
Rozwiązane

Wojtek kupił 1 1/2kg jabłek po 2,60zł za kilogram. 2 3/5 Gruszek po 3,20zł za kilogram. Dał banknot o wartości 50zł, ile otrzymał reszty?
Proszę bardzo ważneeee



Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 i 1/2 kg * 2,60 zł = 1,5 * 2,60 = 3,90 zł ----- tyle kosztowały jabłka

2 i 3/5 kg * 3,20 zł = 2,60 * 3,20 = 8,32 zł ---tyle kosztowały gruszki

3,90 zł + 8,32 zł = 12,22 zł ------ tyle płacił za wszystko

50 zł - 12,22 zł = 37,78 zł ------ tyle otrzymał reszty z 50 zł