Rozwiązane

POMOCYY
1Jakie łaski otrzymujemy w sakramencie bierzmowania?
2Co dokonuje się w duszy osoby bierzmowanej?
3Do czego Bóg powołuje w sakramencie bierzmowania?
4Jakie zadania wynikają z sakramentu bierzmowania?
5Czym jest charyzmat?
6Wymień owoce ducha św.
7Kto ustanowił sakrament pokuty i pojednania?
8Jak nazywamy sakrament pokuty?
9Czym jest dla nas sakrament pokuty?
10Czym jest odpust?



Odpowiedź :

1. Pomnożenie łaski uświęcającej, ducha świętego, 7 darów ducha świętego, łaskę do mężnego wyznawania wiary, obrony jej i życia według wiary, niezatarte znamię wyznawcy Chrystusa.

2. Bierzmowanie jest dopełnieniem chrztu świętego. Podczas bierzmowania Duch Święty obdarza bierzmowanego swoimi 7 darami. W duszy dokonuje się głównie umocnienie wiary.

3. Niestety ale nie wiem

4. Trwanie w wierze przestrzeganie przykazań, postępowanie zgodnie z wolą bożą ,pomoc bliźnim ,umacnianie innych w wierze.Sakrament bierzmowania jest sakramentem dojrzałości. Bierzmowanie zobowiązuje nas do mężnego wyznawania wiary, do życia według zasad i praw Bożych, swoim życiem powinniśmy być wzorem dla innych katolików jak żyć zgodnie z wolą Bożą.

5. W teologi termin pochodzący z Nowego Testamentu wprowadzony przez św. Pawła,oznaczające nadprzyrodzone dary udzielane poszczególnym wiernym przez Ducha św. po to by mogli we właściwy sposób wypełnić im nakazaną służbę we wspólnocie Ludu Bożego. Należą do nich m.in prorokowanie, łaski wiary, czynienie cudów.

6. miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie

7. Chrystus ustanawiając sakrament pokuty i pojednania nadał mu także eklezjalny wymiar. Został on wyrażony w słowach, które Jezus skierował do Szymona Piotra: Tobie dam klucze Królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

8. Sakrament pokuty zalicza się do tzw. sakramentów uzdrowienia (obok sakramentu namaszczenia chorych). Bywa nazywany także sakramentem nawrócenia, sakramentem spowiedzi, sakramentem przebaczenia oraz sakramentem pojednania.

9. Sakrament pokuty i pojednania – chrześcijański obrzęd oczyszczenia z grzechów. ... W obrzędzie tym wierni indywidualnie odsłaniają spowiednikowi swoje grzechy i swój stan człowieka poddanego grzechowi. Postanawiają wyrzec się grzechu i z nim walczyć.

10. Odpust – w teologii katolickiej pojęcie oznaczające darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Przebaczenie grzechów nie uwalnia od kary doczesnej na ziemi lub w czyśćcu. Przynosi je dopiero odpust, którego udziela Kościół

Też to miałam i dostałam za to 5