Odpowiedź :
3,75kg :30 =0,125kg=125g
0,125kg* 8zl= 1zl
Jedna porcja wazy 125 grań i kosztuje 1 zł
0,125kg* 8zl= 1zl
Jedna porcja wazy 125 grań i kosztuje 1 zł
3 3/4 *8= 30
30: 30= 1
1 porcja kosztowała 1zl
3 3/4= 3.750kg
3.750 :30= 0.125
jedna porcja waży 0.125 kg