Odpowiedź :
Odpowiedź
W pierwszym załączniku jest to co musiało być napisane, czyli nagłówki oraz main().
PDF będący drugim załącznikiem zawiera wszystko, ponieważ pozwoliłam sobie na naniesienie wielu poprawek. Z tym, że głównie dotyczyły on spójności programu – czyli, tego że w każdym miejscu to samo robi się tak samo). A z drugiej strony kosmetyka.
Załączniki 3. oraz 4. zawierają odpowiednio początek oraz całość przykładowego wykonania programu przy użyciu Code::Blocks 20.04.
Wyjaśnienie
Funkcja _getch() działa tylko pod Windows. Tak więc ponieważ wiedziałam, iż używasz Code::Blocks, to przetestowałam, że na pewno pod Code:Blocks działa. :)
Aha, endl to nie tylko wypisanie znaku nowej linii! ( Mam nadzieję, że gdzieś to jest szczegółowo opisane w podręczniku. ) Dlatego używałam wiele razy \n.
Funkcje najpierw muszą być zdefiniowane, a dopiero potem mogą być używane...
Wiersze 190 i 191 są całkowicie zbędne do działania programu.
Spójność to też słownictwo, czyli skoro rysowanie i zaliczenie, to obliczanie i wyjście.
Ponieważ programujesz w C++ używając Code::Blocks, można mieć wszystkie komunikaty w języku polskim. Jeśli mieliście to już na lekcjach i chcesz mieć komunikaty w języku polskim, to stwórz nowe zadanie (za minimalną ilość punktów). Przyznam, że jestem zupełnie nieprzyzwyczajona do tego, iż nie mogę napisać na przykład Podaj drugą podstawę.