GIBIJEK
Rozwiązane

128. Na mikołajkowe upominki uczniowie klasy IV zebrali 248 zł. Na prezenty wydali połowę tej kwoty. Pozostałą część przeznaczyl na zakup jednakowych albumów dla czterech nauczycieli. Ile kosztował album?​



Odpowiedź :

OdpowiedźOdpowiedźOdpowiedźOdpowiedźOdpowiedźOdpowiedźOdpowiedźOdpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

248:2=124

124:4=

Odpowiedź:

Z kwoty 248 zł uczniowie wydali  248/2 = 124 zł,

więc pozostała kwota  124 zł.

Odpowiedź:   Album kosztował  124/4 = 31

Szczegółowe wyjaśnienie:

Z kwoty 248 zł uczniowie wydali  248/2 = 124 zł,

więc pozostała kwota  124 zł.

Odpowiedź:   Album kosztował  124/4 = 31