Julkazet2
Rozwiązane

10. W sklepie Grafit jeden ołówek kosztuje 65 groszy, a zestaw składający się z pięciu takich
ołówków – 3 zł. Pani Ala ma kupić 24 ołówki. Ile zapłaci, jeśli skorzysta z najtańszej opcji?
O ile więcej kosztowałyby ołówki, gdyby kupiła je na sztuki?



Błagam daje naj!



Odpowiedź :

najtaniej 12zł i 65 groszy na sztuki 15 zł 60 groszy chyba dobrze

Odpowiedź:

jeżeli skorzysta z najtańszej opcji to zapłaci 15 zł

a jeżeli by kupiła na sztuki to by zapłaciła 15zł i 60 groszy czyli oszczędza 60 groszy

Szczegółowe wyjaśnienie:

najtańsza opcja - w pakiecie jest 5 ołówków więc musi kupić tych pakietów 5 sztuk (5x5=25), zapłaci 5x3zł=15zł

a pojedynczo jakby kupiła to zapłaciła by 15,60zł (24x0.65=15,60zł) czyli o 0,60zł więcej by kosztowały

Inne Pytanie