Odpowiedź :
Ser 0,4 kg * 36 zł/kg = 14,40 zł
Pomidory 1 kg * 16 zł/kg = 16 zł
Razem 14,40 zł + 16 zł = 30,40 zł
Pomidory 1 kg * 16 zł/kg = 16 zł
Razem 14,40 zł + 16 zł = 30,40 zł
Odpowiedź:
36 zł * 0,40 dag = 14,40 zł ------ tyle kosztował ser
16 zł * 1 kg = 16 zł ----- tyle kosztowały pomidory
14,40 zł + 16 zł = 30,40 zł ------ tyle zapłaciła za zakupy