Daje najwięcej, potrzebuję pomocy na teraz. Proszę o wyjaśnienie, z góry dziękuję
![Daje Najwięcej Potrzebuję Pomocy Na Teraz Proszę O Wyjaśnienie Z Góry Dziękuję class=](https://pl-static.z-dn.net/files/d42/c964863471a9421134caca5ddc9413a6.png)
Odpowiedź:
P=200m*1,2m=240m² (240m²/6=40m²)
Posianie:
1h 15min- posianie
28zł- za posianie przez 1h
28zł/4=7zł- za posianie przez 15min
28zł+7zł=35zł- za posianie przez 1h i 15min
1kg trawy (40m²)- 15 zł
1kg*6=6kg
15zł*6=90zł (razy 6, bo potrzebujemy 6kg tej trawy)
6kg trawy (240m²)- 90zł
Zagrabienie:
1h- 40m²
6h- 240m²
Zagrabienie jest 2 razy (przed i po siewie)
6h*2=12h
28zł- wynagrodzenie za 1h pracy
28zł*12h= 336zł
336zł(zagrabienie 2razy) +35zł (posianie 1raz)+ 90zł (za trawe)=461zł
Odp.: Koszt takiego trawnika wynosi 461zł.