Odpowiedź :
- Ludwik XIV - Król Francji. Nazywano go Królem Słońce. W skutek jego działań powstał Wersal, ożywiła się gospodarka oraz udało mu się utworzyć silną armię i flotę.
- Oliver Cromwell - Angielski polityk. Był główną postacią angielskiej wojny domowej. Doprowadził do przejęcia władzy w Anglii, ścięcia Karola I i ogłoszenia Anglii republiką.
- Izaak Newton - Jeden z najwybitniejszych naukowców wszech czasów. Między innymi sformułował trzy Zasady Dynamiki, Prawo Powszechnego Ciążenia oraz skonstruował aparat matematyczny.
- Denis Diderot - Francuski pisarz. Jeden z czołowych filozofów francuskiego Oświecenia. Jest twórcą nowatorskiej teorii dramatu mieszczańskiego. Teorię opisał w "Rozmowy o synu naturalnym" oraz "O poezji dramatycznej".
- Karol Linneusz - Szwedzki przyrodnik i lekarz. Stworzył system taksonomiczny, który stał się podwaliną współczesnej taksonomii. Opisał około 7700 gatunków roślin i 4162 gatunki zwierząt.
- Edward Jenner - Angielski lekarz. Odkrył szczepienia ochronne przeciw ospie prawdziwej.
- Fryderyk II Wielki - Był Królem Prus. Pod jego rządami dokonano reformy i rozwoju szkolnictwa i kodyfikacji prawa. Pod jego rządami Prusy stały się jednym z najpotężniejszych państw europejskich.
- Kardynał Armand de Richelieu - Francuski kardynał. Pierwszy premier Francji w latach 1624–1642. Wprowadził szereg reform m.in. zmierzających do osłabienia pozycji arystokracji.
- Monteskiusz ( jeśli mowa o Charlesie Louisie de Secondat, baronie de La Brède et de Montesquieu) - Pisarz doby Oświecenia. Francuski filozof, prawnik i wolnomularz. Największym dziełem Monteskiusza była składająca się z trzydziestu jeden ksiąg praca O duchu praw, w której dokonał analizy znanych ówcześnie form ustrojowych.
- Molière - Francuski komediopisarz. Stworzył takie dzieła jak np. Świętoszek i Skąpiec.