Zosia kupiła trzy jednakowe paczki z plasteliny i z 20 zł otrzymała 10,25 zł reszty.


Ile zapłaci ola jeśli kupi pięć takich paczek plasteliny i zeszyt który kosztuje 4.50złotych? ​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

20zł -  10,20zł = 9,75 zł zapłaciła Ola za 3 paczki plasteliny

9,75 zł : 3 =  3,25 zł kosztowała jedna paczka plasteliny

5 * 3,25 zł = 16,25 zł zapłaci Ola za 5 paczek plasteliny

16,25zł + 4,50zł = 20,75 zł zapłaci Ola za zakupy

Odp: Ola zapłaci za zeszyt i 5 paczek plasteliny 20,75 zł

Jvv10

Odpowiedź:

20zł-10.25=9.75 9.75 : 3= 3.25

3.25*5=16.25 16.25+4.50=20.75

Szczegółowe wyjaśnienie:

chyba dobrze jeśli nie to bardzo przepraszam