Odpowiedź:
185zł - 111zł = 74zł : 2 = 37 zł
jedna koszulka: 37 zł
111zł - 37zł = 74 zł
cena spodni: 74zł
1. Cena spodni jest dwukrotnie wyższa od ceny jednej koszulki: Prawda
ponieważ 74zł: 2 = 37 zł
2. Za trzy koszulki zaplacono ponad 120 zł: Fałsz
ponieważ 3 * 37zł = 111 zł