Odpowiedź :
Odpowiedź:Hormony działają jak chemiczne komunikaty,które informują poszczególne części organizmu,jakie czynności należy podjąć.
Wyjaśnienie:Hormony zwykle działają wolno,a ich działania mają długofalowy efekt,regulując takie procesy jak wzrost czy rozmnażanie. Prolaktyna jest hormonem wytwarzanym przez płat przysadki mózgowej i stymuluje produkcję mleka u karmiących kobiet.
Hormon wzrostu jest produkowany przez tylny płat przysadki mózgowej.Dzięki niemu nasze ciało rośnie a jest to możliwe,ponieważ komórki organizmu stymulowane są do podziału przez ten hormon.Chociaż hormon wzrostu działa na wszystkie komórki,przede wszystkim jednak wpływa na kości i mięśnie szkieletowe. Największą aktywność wykazuje w dzieciństwie i okresie dojrzewania.
Adrenalina działa w sytuacji,w której jesteśmy przestraszeni i czujemy gwałtowne bicie serca. Jest to hormon,który pomaga organizmowi reagować na niebezpieczeństwo. Kiedy gruczoł nadnerczy uwalnia adrenalinę,tempo bicia serca i liczba wdechów się zwiększają,a krew napływa do mięśni,co ułatwia ucieczkę przed niebezpieczeństwem.