Odpowiedź:
2,50 + 3,40 = 5,9
8,40 - 5,9 = 2,5
2,5 : 10 = 0,25
Jedna bułka kosztowała 0,25 złotych .
2,50 - cena mleka ,
3,40 - cena twarogu .
Musisz dodać te ceny i od całości zakupów 8,40 odjąć kwotę za mleko i twaróg .
10x = 8,40 - 2,5 + 3,4
10x = 8,40 - 5,9
10x = 2,5 / : 10
x = 0,25