Odpowiedź :
Odpowiedź:
Grzyby są grupą organizmów o heterotroficznym sposobie odżywiania i najczęściej lądowym trybie życia. Stosunkowo niedawno przekonano się o zasadniczych różnicach między komórką grzyba i rośliny, co wpłynęło na ujęcie grzybów w odrębny takson. W obrębie królestwa Eukariota mają one rangę równą roślinom i zwierzętom, i w świetle tego nie można grzybów dalej uważać za rośliny.
Cechy charakterystyczne grzybów
W odróżnieniu od komórki roślinnej, komórka grzyba nie zawiera plastydów(brak chloroplastów decyduje o cudzożywnym trybie życia).
Materiałem zapasowym jest glikogen lub tłuszcze. Skrobia - związek energetyczny u roślin - nie tworzy się nigdy.
Ściana komórkowa najczęściej zbudowana jest z chityny. Jedynie u stosunkowo niewielkiej liczby przedstawicieli ściana zbudowana jest z celulozy z chityną, samej celulozy lub innych związków.
Ciało grzybów zbudowane jest najczęściej z nitkowatych strzępek. U grzybów prostszych są one często nie podzielone, całe ciało grzyba jest wówczas jednokomórkowym, wielojądrowym utworem - komórczakiem. Zespół wszystkich strzępek nazywa się grzybnią. W określonych warunkach strzępki mogą się ze sobą ściśle splatać tworząc zwarte struktury, np. owocniki właściwe dla procesu rozmnażania płciowego. W obrębie tych owocników tworzą się mejospory.
Wyjaśnienie:
Nie ma :)