Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.Hejt i fake news
-Kolejne zagrożenia w internecie to hejt oraz jego specyficzna odmiana: mowa nienawiści.
2.Szkodliwe relacje online i cyberprzemoc
-Relacje w sieci – szczególnie te, które są ograniczone do przestrzeni wirtualnej – mogą mieć negatywne skutki. W sieci nie brakuje oszustów, którzy korzystają z możliwości ukrycia swojej prawdziwej tożsamości i stanowią realne zagrożenie dla użytkowników internetu. Może się to wiązać ze zjawiskiem cyberprzemocy lub np. chęcią wyłudzenia zdjęć o charakterze erotycznym (takie zjawisko nazywamy sekstingiem).
3.Niebezpieczne treści
-Nie trzeba sięgać w odmęty deepnetu, by trafić na negatywne treści, zdecydowanie nienadające się dla dzieci. Są to materiały pornograficzne, związane z przemocą, substancjami odurzającymi czy skrajną ksenofobią - np. wobec osób innej rasy, wiary czy orientacji seksualnej. Mogą też zawierać wulgaryzmy czy treści obsceniczne. Osobna kategoria zagrożeń w internecie to patotreści.
4.Zagrożenia w internecie - scam
-Odrębną kategorią zagrożeń w internecie jest sytuacja, w której oszuści wzbudzają nasze zaufanie po to, aby wyłudzić nasze dane (np. hasło i login do Facebooka) lub pieniądze. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak, to duża plaga. Przestępcy specjalizują się w coraz to skuteczniejszych sztuczkach, które mają za zadanie uśpić naszą czujność. Pokazują chwytający za serce tytuł, a udostępnienie go i rzekome logowanie do Facebooka to tak naprawdę wpisanie swoich danych w łudząco podobnym oknie. Zdarza się, że internetowi oszuści podszywają się pod firmę kurierską, która prosi o małą dopłatę, by przekierować paczkę do pustego paczkomatu. Takich metod są dziesiątki.
5.Uzależnienie od internetu
-Urządzenia ekranowe wciągają, a sieciowe gry, serwisy i różne typy treści potrafią mocno uzależniać. Są to już zdiagnozowane jednostki. Warto zapobiegać im już na samym początku, przestrzegając maksymalnego czasu korzystania z urządzeń ekranowych oraz ustalając zasady korzystania z sieci w domu.
Wyjaśnienie: