Oblicz prędkość fali mechanicznej na wodzie, jeżeli jej długość wynosi 2km, a częstotliwość 3Hz



Odpowiedź :

Dane

f = 3Hz

λ = 2km = 2000m

Szukane

V = ?

Wzór

[tex]v = \lambda \times f[/tex]

Obliczenia

[tex]v = 2000 \times 3 = 6000 \frac{m}{s} [/tex]

Odpowiedź:

Dane                                             Obliczyć                             Wzór

λ = 2 km = 2000 m                      v = ?                                     λ = v/f

f = 3 Hz

Rozwiązanie

λ = v/f

v = λ*f

v = 2000 m * 3 Hz

v = 2000 m * 3 [1/s]

v = 6000 m/s

Odp. Prędkość fali wynosi 6000 m/s