zadanie w załączniku ! potrzebuje na jutro
DAJE NAJ ZA DOBRĄ ODPOWIEDZ. !

Rozwiązanie:
2Mg+O2 -----> 2MgO
x+ 2/3x= 0,1g
5/3x= 0,1g
x=0,06
mMg=0,06g
mO=0,04g