Odpowiedź:
Podziel te wartości brutto przez 1,23 ponieważ cenna brutto = cena netto * 1,23 (cena netto - 100% i podatek 23% ceny netto)
piłka nożna
118,08 zł : 1,23=96 zł
Sprawdzenie 96 zł + 23% *96zł=96zł+0,23*96zł=96zł+22,08zł=118,08zł
piłka koszykowa
126,69 zł : 1,23=103 zł
piłka ruggby
178,35zł : 1,23=145zł
Szczegółowe wyjaśnienie: