Odpowiedź:
dekagram (dag) – jednostka masy, równa 0,01 kilograma: 1 kg = 10 dag
5 kg = 5•10 = 50•2,40 = 120 zł
3 kg = 3•10 = 30•1,80 = 54 zł
_________________________
razem 174 zł za 8 kg cukierków
to: Odpowiedź:
kg mieszanki cukierków powinien kosztować: 174:8 = 21,75 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
dekagram (dag) – jednostka masy, równa 0,01 kilograma: 1 kg = 10 dag
5 kg = 5•10 = 50•2,40 = 120 zł
3 kg = 3•10 = 30•1,80 = 54 zł
_________________________
razem 174 zł za 8 kg cukierków
to: Odpowiedź:
kg mieszanki cukierków powinien kosztować: 174:8 = 21,75 zł