Za 15 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 100 zł. Kilogram
gruszek był o 4 zł droższy od kilograma jabłek. Jaka była
cena 1 kg owoców każdego rodzajuк



Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - cena 1 kg jabłek

x + 4  - cena 1 kg gruszek

15 * x + 5 * (x + 4) = 100

15x + 5x + 20 = 100

20x = 100 - 20

20x = 80 /: 20

x = 4

Jabłka 4 zł za 1 kg

Gruszki 8 zł za 1 kg

Szczegółowe wyjaśnienie: