Odpowiedź :
Chyba, że chodzi o skonfigurowanie środowiska w znaczeniu IDE (zintegrowanego środowiska programistycznego).
Zwykle wystarczy podać język i jego wersję. Na przykład
- Python, a potem wskazać Python 2, albo Python 3
- C++, a potem wskazać C++ 11, C++14, C++17, C++20
______________________________________________________
Odpowiedź
Nie wiem co było na Twojej lekcji... A chciałabym wiedzieć! Może tutaj później w komentarzu dopiszesz co jak nauczyciel omawiał wyniki tego zadania.
Natomiast napiszę jak jest na prawdę!
Środowiska się nie konfiguruje, bo nie można go skonfigurować aby wyeliminować błędy programu!
Dlatego programy mają podawane, że powiedzmy działają dla
- Windows 7, 8, 8.1 oraz 10, albo Windows 10 oraz 11; żadna konfiguracja środowiska nie sprawi, że program dla 10 lub 11 zadziała pod Windows 7.
- Ubuntu 16.04-20.10, ale ani dla wcześniejszych, ani dla późniejszych wersji już nie. Nie zadziałają pod Red Hat Linux, mimo że to też Linux.
- Android 6-11, natomiast nie we wcześniejszych, ani w późniejszych wersjach.
Jakim niby cudem błąd programu ( powiedzmy kalkulator pokazujący, że 2 + 2 = 5 ) mógłby być poprawiony w środowisku programu?
Obecnie istnieją bardzo dokładne (i w miarę przejrzyste!) instrukcje jak należy napisać program aby działał w danym środowisku (np. Android, Linux, Windows). W związku z tym jest bardzo duża szansa, że ze względów bezpieczeństwa system operacyjny w ogóle nie uruchomi programu napisanego z błędami. Współcześnie przyjmuje się, że podstawowych zabezpieczeń systemu operacyjnego nie można wyłączyć (skonfigurować). ( Można co najwyżej zmienić system operacyjny na zupełnie inny... )
Wyjaśnienie
Kiedyś było nieco, ale tylko nieco inaczej. Natomiast rzeczywiście w XX wieku bywało tak, że środowisko należało dopasować do programu, a więc programy przychodziły ze swoimi indywidualnymi instrukcjami jak to poprawnie zrobić ponieważ nie było (i nie ma!) jednej ogólnej metody.
Co było przykładowo było w takich instrukcjach?
- Miejsce zainstalowania programu.
- Wartości zmiennych środowiskowych.
- Ustawienia rejestru (Windows) lub parametrów jądra (Unix i Linux).
- Programy i/lub biblioteki, które muszą być zainstalowane (ze swoimi instrukcjami...) zanim można rozpocząć instalację danego programu.
- Sposób (opcje) wywołania programu.
P.S. Mam nadzieję, że Twoje pytanie nie było z lekcji archeologii informatyki!