Odpowiedź :
Symbioza – zjawisko ścisłego współżycia przynajmniej dwóch gatunków organizmów, które przynosi korzyść każdej ze stron lub jednej, a drugiej nie szkodzi.
Fermentacja – enzymatyczny proces przemian związków organicznych prowadzony przez mikroorganizmy, zachodzący w warunkach beztlenowych, którego efektem jest uzyskanie energii.
Protisty – jedno z pięciu królestw, wyróżnianych w ostatnich hierarchicznych systemach klasyfikacji organizmów
Bakterie – grupa mikroorganizmów, stanowiących osobną domenę. Są to najczęściej jednokomórkowce (choć istnieją też prymitywne formy wielokomórkowe).
Mykoryza – powszechnie występujące zjawisko polegające na współżyciu korzeni lub nasion roślin naczyniowych z grzybami
Pantofelek – protist zwierzęcy należący do typu orzęsków z podgromady równorzęsych.
Przecinkowiec – rodzaj bakterii. Jest względnie beztlenowy, ma wygięty kształt (stąd jego nazwa). Niektóre gatunki są chorobotwórcze dla zwierząt (głównie dla ludzi i ryb). Jest ruchliwy, przeważnie ma jedną wić.
Porosty – organizmy zaliczane do królestwa grzybów, które mają nietypową budowę. Ich ciało jest zbudowane z dwóch składników: strzępek grzyba i komórek glonów.
Grzyby - tworzą osobne królestwo. Cechą charakterystyczną większości z nich jest obecność w komórce więcej niż jednego jądra komórkowego. Ponadto komórki grzybów są otoczone ścianą komórkową zbudowaną z cukru – chityny. Nie występują w nich chloroplasty, co sprawia, że wszystkie grzyby są cudzożywne.
Hasło: Saprotrof – grupa grzybów czerpiących pokarm z materii organicznej zawartej w martwych organizmach lub ich resztkach. Grzyby saprotroficzne są organizmami cudzożywnymi z grupy saprotrofów. Nie potrafią wykorzystywać energii słonecznej do wytwarzania związków organicznych, lecz pobierają je od roślin, zwierząt i innych grup organizmów żywych.
Przepraszam, że tylko zad. 3 ale mam ważną sprawę do załatwienia i po prostu nie mam czasu :( Nie wiem czy nie jest trochę za dużo rozpisane. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam :)