Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.Reformacja była ruchem społeczno-religijnym, który doprowadził do rozłamu w Kościele w XVI w. Główne przyczyny reformacji to krytyka: symonii, osób duchownych za: nepotyzm, łamanie celibatu, nieprzestrzeganie zasad wiary.
2.Jego nazwa wzięła się od włoskiego miasta – Trydent, w którym spotkali się delegaci Kościoła katolickiego. Celem soboru było wytępienie herezji, odnowienie dyscypliny kościelnej i poprawa obyczajów, a także wprowadzenie zewnętrznego pokoju w całym Kościele.
3.tu nie pamiętam xd
4.Handel zagraniczny wpływa na rozmiar PKB oraz jego strukturę, prowadzi do specjalizacji, umożliwia i ułatwia postęp technologiczny, prowadzi do ko- rzyści osiąganych dzięki konkurencji, zwiększenie wydajności, wzrost jakości produktów i redukcję kosztów.
5.Gdy zmarł Ludwik XIII Sprawiedliwy, jego syn i następca liczył sobie 4 lata i 8 miesięcy. Do czasu osiągnięcia 13. roku życia rządy sprawowali jego matka Anna Austriaczka i Włoch – pierwszy minister Jules Mazarin. Mazarin kontynuował politykę imperialistyczną władzy centralnej. Między innymi rozwiązał parlament paryski. Fronda (bunt) zwolenników parlamentu, występujących zwłaszcza za zwiększeniem udziału mieszczaństwa w życiu politycznym, a przeciwko ustrojowi króla, została bezwzględnie stłumiona przy użyciu wojska.
6.Piotr I postanowił przeprowadzić reformy dlatego że Rosja była państwem bardzo osłabionym i nic sie nie rozwijalo. Za to najważniejszą przyczyną reform byłs klęska w wojna północna 1700-1721
7.Przyczyny. - Zanikanie ustroju feudalnego; - Ruch grodzeń rozpoczęty w XVI wieku i kontynuowany umocnił pozycję nowej szlachty (new gentry); - Bogacenie się rodów, szlachty i mieszczaństwa próbowała ograniczyć nowa dynastia Stuartów ( po Tudorach, od 1603 roku);
8.barok ma dużo zdobień zwracających na siebie uwaga zaś klasycyzm jest prosty skromny
Wyjaśnienie:mam nadzieje że dobrze