Violinowamamusia Violinowamamusia 31-03-2022 Matematyka Rozwiązane Matematyka algebra kl7Jaś kupił m zeszytów po a złotych za sztukę, dwa razy więcej długopisów po b złotych oraz 3 gumki za c złotych. Ile pieniędzy wydał?