Cena towaru bez podatku vat jest rowna 250 zl.
Czy towar ten wraz z podatkiem vat w wysokosci 23% kosztuje o 57,50% wiecej? wybierz odpowiedz tak lub nie i jej uzasadnienie sposrod a, b lub c



Odpowiedź :

Odpowiedź:

250 : 100 = 2,5

23 x 2,5 = 57,50

Cena towaru z 23 procentowym warem kosztuje o 57,50 złotych więcej i wynosi :

250 + 57,50 = 307,50 jest to cena towaru z watem .

Inne Pytanie