zrobi mi ktoś to zadanie dam naj
![Zrobi Mi Ktoś To Zadanie Dam Naj class=](https://pl-static.z-dn.net/files/d8c/f33811fb99d9ac430ba913cffb760ba6.jpg)
Odpowiedź:
x - cena jednej puszki karmy
y - kwota, jaką posiada Zosia
10x = y + 11 (zł)
6x = y - 3,40 (zł)
y = 10x - 11
6x = 10x - 11 - 3,40
-4x = - 14,40
4x = 14,40
x = 3,60
odp.: jedna puszka karmy kosztuje 3,60 zł.