Odpowiedź :
Odpowiedź: Co można powiedzieć o nim samym?
Brał udział w walkach z Moskwą, Złotą Ordą i Krzyżakami oraz w walkach o panowanie na Litwie. Jego polityka, zarówno jako namiestnika Litwy i wielkiego księcia, polega na umacnianiu Litwy jako niepodległego i silnego państwa kłóciła się z polityką jego brata stryjecznego, króla Polski Władysława Jagiełły, który zamierzał uczynić z Litwy polską prowincję. Dla Polaków Witold to wspaniały rycerz z matejkowskiego Grunwaldu i książę z sienkiewiczowskich "Krzyżaków". Dla Litwinów to przede wszystkim przeciwstawienie Jagiełły, twórca państwa i wyraziciel dążeń narodu. Witold chciał pokazać wagę Litwy!
W 1362 roku Witold Kiejstutowicz dowodził obroną Kowna podczas krzyżackiego ataku. Niestety młody książę był zmuszony poddać twierdzę. To była jego pierwsza porażka.1370
Prawdopodobnie w 1370 roku Witold Kiejstutowicz u boku ojca i Olgierda Giedyminowicza uczestniczył w bitwie nad Rudawą niestety tu również Litwini ponieśli klęskę. Skupmy się jednak na najważniejszym zwycięstwie Wcześniej wspomniana bitwa pod Grunwaldem jest wielkim zwycięstwem nie tylko polski ale i Litwy.