napisz krótkie opowiadanie z dialogiem, którego bohaterami będą postacie znane z różnych baśni, np. Pinokio, Kot w butach i Czerwony kapturek.
plz szybko na jutro



Napisz Krótkie Opowiadanie Z Dialogiem Którego Bohaterami Będą Postacie Znane Z Różnych Baśni Np Pinokio Kot W Butach I Czerwony Kapturek Plz Szybko Na Jutro class=

Odpowiedź :

Bbjed

Przykład krótkiego opowiadania z dialogiem, którego bohaterami są postacie znane z różnych baśni, np. Pinokio, Kot w butach i Czerwony kapturek.

W ciasteczkowym barze na przedmieściach stumilowego lasu spotkał się Kot w butach, Pinokio i Czerwony kapturek. Jedząc ciasteczka, przechwalali się nad swoimi zdolnościami.

Kłótnię rozpoczął Kot w butach, który opowiedział wszystkim, że potrafi tak kłamać, że dzięki temu zostać może nawet królem. Czerwony Kapturek strasznie się oburzył. Powiedział mu, że kłamstwo nie jest powodem do dumy.

- Prawda? - zapytał Pinokia.

- Nie prawda - odpowiedział siedzący w rogu Pinokio, którego nos od razu urósł.

- Przecież ty nie potrafisz kłamać... - zdziwił się Czerwony Kapturek.

- Potrafię - Rozgniewał się Pinokio, a jego nos ponownie urósł.

Czerwony Kapturek powiedział mu, że dużo bardziej podoba mu się szczerość niż kłamstwo i udowodnił Pinokiu, że będąc zawsze szczerym, mógłby dużo zrobić dla świata. Gdyby miał Pinokia ze sobą w domku babci, wiedziałby, czy wilk go okłamuje. Pinokio przyznał mu rację.

Wspólnie ustalili, że od teraz stworzą dobroczynny duet i wyruszyli w świat pomagać innym. Kot w butach pokazywał swoje piękne oczy, Pinokio weryfikował prawdę, a Czerwony Kapturek dostarczał innym dobro.

Opowiadanie powinno składać się z następujących elementów:

  • wstępu - gdzie opiszemy miejsce akcji i damy czytelnikowi krótki opis jego bohaterów. We wstępie powinniśmy zachęcić czytelnika do naszego opowiadania i wprowadzić go w jego temat.
  • rozwinięcia - tu powinniśmy przedstawić najważniejsze wydarzenia. Warto prowadzić szybką i wartką narrację. Dobrze, żeby w naszym opowiadaniu działo się jak najwięcej. Możemy do tego wykorzystać czasowniki dynamizujące akcję (wbiegł, uciekł, odepchnął) czy wykrzyknienia (Patrz!, Uważaj!). To właśnie tutaj możemy zamieścić nasz dialog.
  • zakończenia - w tej części staramy się podsumować nasze wydarzenia i zamknąć naszą narrację trafną puentą.

#TSJ1