Zad.2
5/8 trasy, która przejedzie rowerzysta stanowi 14 km. lle kilometrów ma cała trasa ?
Zad.3
Karolina kupita buty i spodnie Spodnie kosztowały 120 zł, a buty były o 3/4 droższe od spodni.
lle zaplacita Karolina ?
Zad. 4
Pan Jurek kupit 2,40kg jabłek po 2,50 za kilogram i 1,73 kg gruszek po 4 zł, za kilogram. Ile
razem zapłacit?
Zad. 5
Oblicz jakim ułamkiem liczby 72 jest liczba 9.
Zad. 6
Oblicz liczbę, której 3/5 = 24