Za 400g sernika Krzyś zapłacił 8zł. Ile kosztował 1kg sernika?



Odpowiedź :

Xkavya

Odpowiedź:

400 g - - - 8zl

100 g - - - 2 zł

1000 g - - - 20 zł

1000 g = 1kg

Szczegółowe wyjaśnienie:

Liczę że dobrze

Hej hej!

Odpowiedź:

1 kg sernika kosztował 20 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

400 g sernika → 8 zł

1000 g (1 kg) sernika → x zł

400 · x = 1000 · 8

400x = 8000 / : 400

x = 20