Odpowiedź :
Odpowiedź:
400 g - - - 8zl
100 g - - - 2 zł
1000 g - - - 20 zł
1000 g = 1kg
Szczegółowe wyjaśnienie:
Liczę że dobrze
Hej hej!
Odpowiedź:
1 kg sernika kosztował 20 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie:
400 g sernika → 8 zł
1000 g (1 kg) sernika → x zł
400 · x = 1000 · 8
400x = 8000 / : 400
x = 20