Odpowiedź :
1.Aloes-Wspiera funkcje fibroblastów – komórek skóry odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje komórki do szybszej regeneracji. Dostarcza także bogatą gamę witamin i minerałów, mających pozytywny wpływ na skórę głowy i cebulki włosowe, które są lepiej odżywione, a włosy mocniejsze, dlatego aloes bywa składnikiem odżywek i szamponów.
2.Brzoza-Sok brzozowy wzmacnia cebulki i likwiduje łupież, poleca się go na problemy z przetłuszczającą się fryzurą. Wodę brzozową można wcierać przed snem w suche włosy lub nakładać na mokrą głowę, zaraz po umyciu. Warto, by masować przy tym skórę głowy, co pobudzi cebulki i przyspieszy porost włosów.
3.Czarna Rzodkiew-Wszystko za sprawą siarki zawartej w czarnej rzepie, która pobudza mikrokrążenie w skórze głowy. Ponadto, szampon z czarną rzepą sprawia, że włosy mniej się przetłuszczają, a zawarte w niej związki siarkowe pomagają zlikwidować łupież. Siarka reguluje też wydzielanie sebum oraz oczyszcza skórę głowy.
4.Dąb-Stosuje się ją w postaci kąpieli lub okładów przy oparzeniach, odmrożeniach, stanach zapalnych skóry oraz jako środek ściągający i gojący. Mycie głowy naparem z kory dębu wzmacnia cebulki włosowe oraz likwiduje stany zapalne. Przygotowane z niej wywary są stosowane jako wcierki przyciemniające i odżywiające włosy.
5.Kasztanowiec-zabezpiecza skórę i włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
6.Łopian-Stosowany jest często jako naturalny środek w walce z łupieżem. Wykazuje działanie przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. A to właśnie grzyby najczęściej odpowiadają za problemy z sypiącą się z głowy białą łuską. Ale łopian to przede wszystkim świetny środek przeciwko wypadaniu włosów
7.Tatarak-Olejek tatarakowy stosowany na skórę ma działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Pomaga złagodzić dolegliwości cery trądzikowej. Płukanki z tataraku na włosy mają działanie wzmacniające, dodają także objętości. Włosy stają się wyraźnie gęstsze i silniejsze.
8.Skrzyp polny-Stosowanie skrzypu polnego na włosy sprawia dodatkowo, że są one łatwiejsze do rozczesania, a jednocześnie lepiej się układają i są mniej podatne na działanie czynników takich, jak wilgoć w powietrzu czy wiatr. Dodatkowo substancje bioaktywne zawarte w skrzypie polnym wpływają na polepszenie stanu skóry głowy.
9.Migdał-Olej ze słodkich migdałów jest stosowany do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy, ponieważ: Natłuszcza włosy zapobiegając ich przesuszeniu oraz nadmiernemu puszeniu się. Wygładza strukturę włosa. Sprawia, że włosy stają się odżywione i lśniące.